Skórzane spodnie i spódnice – jak je nosić?

Biorąc pod uwagę najnowsze trendy, skórzane dodatki stały się typowym „must have” sezonu. O ile sięgam pamięcią skóra, to wychodziła to wracała do łask. Warto, zatem zaopatrzyć się w skórzaną część garderoby, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda. Dzisiaj weźmiemy pod lupę fasony skórzanych dołów. Jak wiadomo, w zależności od formy i materiału dana cześć garderoby może nam pomóc, lub zaszkodzić.

Skórzane dolne części garderoby to spódnice i spodnie w różnym kroju.

Skórzana spódnica rozkloszowana, a do tego jeszcze z zakładkami, to doskonały wybór dla pozbawionych bioder figur (Rożek, Kielich, Cegła). Jeśli Twoje biodra są dużo węższe od ramion i właściwie nie widać ich zarysu, to skórzana spódnica z zakładami pozwoli stworzyć wrażenie symetrycznej sylwetki, z ładnie zaznaczonymi biodrami.

Typy figur cierpiących na brak bioder, bardzo często popełniają błąd zakładając skórzane spódnice mini. Ten fason zostawmy dla urodzonych modelek (Kolumna, Lizak), których figura zniesie nawet mini z połyskującej skóry. Jeżeli chcemy ubrać obcisłą skórzaną spódnicę, to najlepszym wyborem może być fason ołówkowy, chociaż nie zawsze.

 

 

Podobnie jest ze skórzanymi  rurkami, a także skórzanymi spodniami z wysokim stanem. Nieziemsko wyglądają w nich modeliki. Pozostałe typy figur, jeżeli już muszą założyć skórzane spodnie, niech poszukają tych z materiałowymi wstawkami z boku. Wyszczuplą one optycznie sylwetkę.

 

Typowo kobiece figury, gdzie talia i biodra są dość mocno zarysowane (Wiolonczela, Klepsydra, Waza) muszą ostrożnie dobierać skórzane doły. Z pewnością możemy polecić tu fason ołówkowy, który nie kończy się dalej, jak za kolanem. Lansowana długość do połowy łydki, zwłaszcza przez Victorię Beckham może sprawić, że nogi będą masywniejsze i tym samym cała sylwetka będzie wyglądała ciężej.

 

Sylwetki z cieżkim dołem, czyli dużo szerszymi biodrami, czy nieproporcjonalnie masywnymi udami powinny unikać skórzanych dołów. Materiał, jakim jest skóra naturalna, licowa, czy też sztuczna skóra w postaci lekko połyskującej optycznie powiększy dolne partie ciała. Nie zależnie od tego, czy założymy skórzaną spodnicę, czy tez skózne spodnie, efekt będzie taki, że zwrócimy uwagę na problemowe części ciała. Nie o taki efekt nam chodzi w przypadku sylwetek typu Gruszka, Kręgiel, Dzwon.

 

Zasada jest prosta:

  • Gdy masz wąskie biodra, czyli są one dużo węższe od ramion -unikaj obcisłych skórzanych spódnic, w zamian pokochaj te rozkloszowane i z zakładkami
  • Gdy jesteś kobiecym typem sylwetki o proporcjonalnym kształcie, sięgaj po ołówkowy fason skórzanych spódnic, jeżeli spodnie to z bocznymi wstawkami
  • Jeżeli masz długie nogi, szczupłą i proporcjonalną sylwetkę możesz pozwolić sobie na mini skórzane i rurki
  • Figury z ciężkim dołem powinny unikać dolnych cześć garderoby ze skóry
  • Nie kupuj skórzanych spodni w Internecie! Koniecznie je przymierz i sprawdź jak na Tobie leżą!

 

Comments are closed.