Spodnie z wysokim stanem

Spodnie z wysokim stanem (high waisted pants) to dość mocny trend, który przewija się w modzie już od kilku sezonów i nie wygląda na to, aby miał osłabnąć. Spodnie z wysokim stanem noszone  z góra włożoną do środka mogą wyglądać bardzo stylowo. Jest wiele fasonów tego typuspodni spodni: rurki, spodnie o prostym kroju, dzwony, lub lekko zwężane ku dołowi (tzw. marchewy). Które z nich wybrać? To z pewnością zależy od naszej figury. Jak nosić spodnie z wysokim stanem, aby nie zrobić sobie krzywdy? Mam dla Was kilka porad.

 

Spodnie z wysokim stanem ładnie prezentują się na figurach z widocznie zrysowaną talią.

Dla figur typu Wiolonczela, Klepsydra, czy Waza-, czyli takich gdzie talia i biodra są bardzo kobiece i kształtne, polecamy obcisłe rurki z wysokim stanem. Najlepiej, jakby były to spodnie w ciemnym kolorze, na przykład ciemno-granatowe jeansy.

 

Panie, o wspomnianych wcześniej bardzo kobiecych typach figur, mogą także spróbować z prostymi spodniami z wysokim stanem. Idealne i stylowe będą te prasowane na kant.

Spodni z wysokim stanem rozszerzanych ku dołowi nie polecamy Wiolonczeli, Klepsydrze, czy Wazie, bo może to optycznie powiększyć im uda, a to zaburzyłoby symetrię sylwetki.

 

Dla kobiet o typie figury, któremu brak wyraźnej linii bioder, jak Rożek, czy Kielich bardziej odpowiedni będzie fason spodni rozszerzanych ku dołowi (dzwony, boot-cut). Rozszerzane nogawki dodadzą objętości dolnej części sylwetki.

 

Panie z bardzo masywnym dołem, będącym punktem ciężaru całej sylwetki (Gruszka, Kręgiel, Dzwon), gdzie problemem są masywne uda i dużo szersze biodra od reszty sylwetki, mogą nosić spodnie z wysokim stanem w prostym kroju, ale tylko pod górną część garderoby (z bluzką, swetrem, koszulką wyłożoną na spodnie)

Cegła i Lizak powinny raczej unikać tego typu spodni. Lizak, ma zbyt krótki tułów na spodnie z podwyższonym stanem, a u Cegły zaznaczyłyby one tylko brak talii.

Podsumowując:

  • jeżeli masz proporcjonalną sylwetkę (biodra i ramiona podobnej szerokości) to możesz nosić spodnie z wysokim stanem rurki, i te w prostym kroju
  • uwaga na spodnie dzwony z wysokim stanem, te polecane są osobom o szczupłej sylwetce, zwłaszcza na dole, gdyż dodają naszej dolnej połowie objętości
  • jeżeli masz wystający brzuszek i brak tali podaruj sobie spodnie z wysokim stanem, chyba, że te w prostym kroju założone pod spód górnej części garderoby.
  • marchew z wysokim stanem to bardzo ryzykowny wybór, generalnie niepolecany dla żadnego typu sylwetki.

Comments are closed.