Kielich

Typ sylwetki Kielich to obfity biust, a pod nim lekko zarysowany brzuszek. Nie ma tu widocznego wcięcia w tali, ani krągłych bioder. Za to całość opiera się na długich, szczupłych nogach będących podstawą sylwetki. Cały, optyczny ciężar figury typu Kielich spoczywa na wysokości biustu. Tę część należy maskować i wyszczuplać, przy okazji eksponując piękne nogi.

Często osoby o tym typie sylwetki mylnie myślą, że ich figura to Jabłko. Typ sylwetki Jabłko ma obfite biodra, a ciężar sylwetki nosi na wysokości brzucha. Kielich m szczupłe biodra (lub ich brak), a ciężar spoczywa na wysokości biustu.

Doskonałym przykładem typu sylwetki Kielich są kształty Katarzyny Figury. Jej atutem, który zazwyczaj mocno podkreśla są nogi. Kiedy są ładnie wyeksponowane jej sylwetka wygląda na lżejszą.

 

W skrócie: Typ sylwetki Kielich -cechy charakterystyczne:

  • ramiona szersze niż biodra
  • duży biust
  • brak wcięcia w talii
  • szerokie plecy
  • obfity brzuszek
  • szczupłe biodra i nogi

Jeżeli jesteś typem sylwetki Kielich powinnaś unikać ubrań zakrywających Twoje szczupłe nogi. Nie dla Ciebie są spódnico-spodnie, szarawary, czy luźne sukienki maxi. Optycznie dodadzą Ci one kilogramów i skutecznie ukryją Twój największy atut. Wszelkie spodnie w bardziej obcisłym fasonie: proste, boot-cut, czy rurki nie powinny zrobić Twojej figurze krzywdy. Jeśli chodzi o górę, to zdecydowanie unikaj dekoltów w kształcie karo, lub łódki. Jeżeli już wybierzesz bluzkę w stylu nietoperz, z szerokim dekoltem, to zrównoważ ją długim, wisiorkiem. Zapomnij także o bufkach i detalach na ramionach- powiększą one optycznie górę i zwiększą dysproporcje sylwetki.

 

Comments are closed.